Digitalna pristupačnost
...

subota, 20. lipnja 2026.

Od Federalnog ministarstva prostornog uređenja za Grad Orašje 350 tisuća maraka
...

Gradonačelnik Orašja Marijan Oršolić potpisao je ugovore za rekonstrukciju pješačke staze u ulici Vladimira Nazora u Tolisi u iznosu od 120.000,00 KM, te rekonstrukciju ceste Strinkići u Ugljari u iznosu od 150.000,00 KM i dijela 14. ulice u Orašju u iznosu od 80.000,00 KM s federalnim ministrom prostornog uređenja Željkom Nedićem. Federalni ministar Nedić istaknuo je kako će ove godine na području Županije Posavske biti realizirano deset projekata s osam korisnika u ukupnoj vrijednosti od 1.040.000,00 KM. Na potpisivanju ugovora, koje je upriličeno u zgradi Vlade Županije Posavske, bili su nazočni predsjednik Vlade Đuro Topić, pomoćnik federalnog ministra prostornog uređenja Zdravko Buljeta, te, uz Grad Orašje, i drugi potpisnici ugovora: Franjevački samostan Tolisa, Ministarstvo prometa, veza i zaštite okoliša Županije Posavske, Ministarstvo prosvjete, znanosti, kulture i sporta Županije Posavske Općina Domaljevac-Šamac, Općina Odžak te Uprava civilne zaštite Županije Posavske.